Jak se zbavit štěnic? Pomůže jedině odborná dezinsekce

Jak se efektivně zbavit štěnic? Pomůže jedině odborná dezinsekce

Štěnice domácí je velmi nepříjemný parazit. My vám dnes prozradíme, jak se zbavit štěnic jednou provždy. Možností, jak vyhubit štěnice je několik. Vždy byste ale měli zavolat raději profesionály. Jedině odborný zásah totiž dokáže štěnice zcela zlikvidovat. Štěnice obecná je odolnější, než byste si mysleli. Umí se velmi dobře schovat do všech koutů, takže ani nemusíte vědět, že štěnice v domě máte. Právě o to náročnější je potom likvidace štěnic.

Máte už jistotu, že se u vás doma usídlily štěnice?

Ještě, než přistoupíte k odbornému hubení štěnic, musíte si být jisti, že štěnice opravdu máte doma. Pokud jste už u vás v domě viděli štěnice na vlastní oči, není co řešit. Ale co když si nejste pořád jisti? Odhalit štěnice nemusí být tak složité, jak se může na první pohled zdát. Prohlédněte podrobně především postel, matraci a zákoutí blízko postele, protože právě tady se nejčastěji štěnice schovávají – zaměřte se na ložnici. Pak můžete přistoupit k samotném likvidaci štěnic.

Přečtete si také náš podrobný článek, jak poznat štěnice. Ukážeme vám, na co si dát pozor a jak odhalit výskyt štěnic co nejrychleji. Protože o čas jde především, než dojde k přemnožení štěnic.

Jak se zbavit štěnic po domácku? Nijak

Důležité je uvědomit si především, že štěnice obecná (domácí) je velmi odolná. Volně prodejné prostředky v drogerii na ně nestačí. Je potřeba využít vysoce koncentrované a nejúčinnější přípravky proti štěnicím. Tedy takové postřiky, ke kterým se ale dostane jen odborná firma s certifikací. Jsou vysoce účinné a vytvořené speciálně na hubení štěnic. Oproti tomu volně prodejné přípravky na štěnice jsou neúčinné. Nejčastěji napáchají ještě více škod, protože štěnice rozeženou i do dalších místností, nezřídka také do okolních bytů.

Víte, že během jednoho týdne naklade štěnice asi 8 dalších vajíček? Za svůj život je to až 500 vajíček. Jakmile se u vás začnou štěnice množit, nezbavíte se jich jinak než odborných zásahem. Navíc čím později k němu přistoupíte, tím složitější bude štěnice vyhubit.

Metody, jak se zbavit štěnic po domácku, nejsou ani finančně výhodnější. Samotný odborný zásah totiž není drahý. Pokud si spočítáte, kolik utratíte za volně dostupné přípravky na hubení štěnic, zjistíte, že ve výsledku utratíte hodě peněz – a navíc žádného výsledku nedocílíte. Zároveň riskujete, že se štěnice stanou ještě odolnějšími a bude pak složitější je vyhubit i odborným zásahem.

Je potřeba vyhubit i vajíčka

Kromě toho nezapomínejte, že je nutné vyhubit také vajíčka štěnic. Štěnice obecná se vylíhne až za několik dní, kdy už je po aplikaci speciálního postřiku proti štěnicím. Běžně dostupné postřiky je nezabijí. Ovšem profesionální postřiky na deratizace štěnic jsou účinné na povrchu i po zaschnutí. Štěnice tak zahubí i poté, co lezou po nastříkaném povrchu. Právě i díky tomu je odborný zásah tak účinný.

Nedoporučujeme spoléhat na babské rady, jak na štěnice v bytě, protože jsou neúčinné. Jedinou pomocí vám vždy bude pouze odborná dezinsekce.

Pomůže pouze odborný zásah

Neexistuje lepší možnost, jak na štěnice v bytě než právě odborným zásahem. Je potřeba využít ihned silnou zbraň v podobě speciálního postřiku na vyhubení štěnic. Když vše stihnete podchytit ještě v počátku, bude většinou stačit jen jedna odborná deratizace štěnic (odobně dezinsekce štěnic). Pokud už je zamoření velké, většinou se provádí více postřiků. Někdy tak může jít o dlouhodobější záležitost.

Postřiky se aplikují zhruba 3 týdny až měsíc od sebe. Většinou stačí 2 postřiky a celá kolonie je vyhubena. Nicméně u štěnic je problém, jak rychle se množí. Pokud zůstane naživu několik jedinců, může být celý zásah zmařen. Samotný postřik proti štěnicím trvá velmi krátce, zhruba 1–2 hodiny podle rozsahu zásahu.

Kontaktujte nás ZDARMA pro nabídku i radu

Máte doma štěnice? Popiště nám prosím problém.  Obratem se vám ozveme. Pokud si nevíte rady s popisem, rovnou nám zavolejte na telefonní číslo 603 824 846. Specializujeme se na hubení štěnic.