Štěnice domací - štěnice foto

Štěnice je nepříjemný parazit, jehož hlavní potravou je lidská krev. Jde o malého broučka hnědé nebo načervenalé barvy, který má ploché, 4–8 mm dlouhé a 3–5 mm široké tělo oválného tvaru. Samička má konec zadečku široce oválný, sameček poněkud kuželovitý. Pokud máte doma štěnic hodně, můžete cítit charakteristický zápach.

Kousnutí od štěnice

Kousnutí od štěnice je velice nepříjemné. Způsobuje svědění a bolestivé pupeny, podobně jako od komára.  V některých případech může kousnutí způsobit alergickou reakci, zčervenání a otok. Většinou zjistíte více kousnutí v řadě nebo ve skupině. Štěnice svým kousnutím mohou také přenášet choroboplodné zárodky.

Štěnice v bytě

Štěnice se skrývají v nábytku, postelích, ve stěnách a nebo i v podlaze. Vylézají když hostitel spí a sají lidskou krev.  Žijí hlavně v ložnicích, nebo na místech, kde lidé spí. Při silném zamoření štěnicemi můžete cítit charakteristický zápach. Prevence před štěnicemi je bohužel téměř nemožná. Můžete si je do bytu přivézt v kufru z dovolené, nebo při koupi staršího kusu nábytku nebo obrazu.

Kontaktujte nás ZDARMA pro nabídku & radu

Popište nám prosím problém nebo škůdce, se kterým bojujete. Obratem se vám ozveme. Pokud si nevíte rady, jak škůdce popsat, rovnou nám zavolejte na telefonní číslo 603 824 846.