Blecha obecná foto

Blechy jsou bezkřídlý, skákající hmyz, který se živí krví teplokrevných živočichů. Blech je mnoho různých druhů, jen v Česku je jich okolo devadesáti. Nejčastější druhy jsou blecha psí a kočičí, které ale také napadají člověka. Tělo dospělé blechy je ze stran zploštělé, veliké mezi 1 až 8 mm. Blechy mají typické dlouhé zadní nohy, které jim umožnují skákat.

Kousnutí od blechy

Při pokousání blechou můžete pozorovat svědivé červené skvrny podobné štípnutí komára, které ale po několika dnech mizí. Blechy často přenášejí různá onemocnění prostřednictvím krve, kterou sají. Při kousnutí pouští své sliny dovnitř vašeho těla a spolu s nimi i patogeny a bakterie, které mohou způsobit závažná onemocnění u zvířat i u lidí. 

Výskyt blech

Dospělé blechy žijí parazitickým způsobem na kůži popřípadě v srsti svého hostitele. Blechy se živí krví teplokrevných živočichů, a jejich kousnutí může přenášet různé nemoci. Většinou se v domácnostech vyskytuje u psů nebo koček, ze kterých se nejčastěji přenáší na člověka. 

Kontaktujte nás ZDARMA pro nabídku & radu

Popište nám prosím problém nebo škůdce, se kterým bojujete. Obratem se vám ozveme. Pokud si nevíte rady, jak škůdce popsat, rovnou nám zavolejte na telefonní číslo 603 824 846.