Šváb obecný a rus domácí foto

Švába poznáte podle typického zploštělého těla, které je vybaveno dvěma páry křídel. Přestože mají křídla, švábi většinou nelétají. Mají obvykle nažloutlou, hnědou, nebo hnědočernou barvu. Švábů se v Česku vyskytuje více než 10 druhů. Velikost švába je různá, většinou se pohybuje od velikosti pěti milimetrů až do několika centimetrů.

Poznat švába v domácnosti není těžké, a to hlavně díky jeho charakteristickému vzhledu a chování. Většinou se pohybují rychle a často se skrývají na tmavých a vlhkých místech. Pokud naleznete drobné černé výkaly, nebo zjistíte nepříjemný zápach, mohou to být další indikátory přítomnosti švábů. Je důležité rychle jednat a v případě zjištění švába doma, nezoufejte – my vám pomůžeme švábi vyhubit

Rus je obvykle 11–15 mm velký. Sameček bývá o něco menší než samička, která běžně dosahuje až 15 milimetrů. Jeho tělo bývá špinavě žluté až světle hnědé, jeho tykadla a nohy jsou světlejší, téměř žluté. Rus má nohy porostlé ostnatými chloupky.

Kontaktujte nás ZDARMA pro nabídku & radu

Popište nám prosím problém nebo škůdce, se kterým bojujete. Obratem se vám ozveme. Pokud si nevíte rady, jak škůdce popsat, rovnou nám zavolejte na telefonní číslo 603 824 846.